V Českých Budějovicích se opět demonstrovalo proti návratu komunistů do čelných funkcí

Studenti z jihu Čech znovu vyšli do ulic. Pokud se nepodaří vyjednat změnu na postu krajské radní pro resort školství, sejdeme se znovu v den výročí úmrtí prezidenta Václava Havla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti třeboňského gymnázia svolali 17. listopadu na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích shromáždění proti obsazení místa krajské radní pro školství komunistkou Vítězslavou Baborovou | Foto: David Veis | Zdroj: ČTK

Takové je závěrečné stanovisko dnešního shromáždění studentských iniciativ jihočeských středních škol a Jihočeské univerzity, kterým vadí obsazení pozice členkou KSČM Vítězslavou Baborovou. Na Piaristické náměstí v centru Českých Budějovic je přišly podpořit přes tři stovky lidí.

Organizátoři demonstrace vyhlásili, že neprotestují proti výsledkům voleb a neupíráme komunistům právo na jejich 13 zastupitelských křesel, považují však za povinnost každé demokratické strany, aby po volbách jako byly letošní, raději koaličně spolupracovala s ostatními demokratickými stranami a nedávala možnost totalitním stranám návratu k moci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Petry Matouškové z demonstrace v Českých Budějovicích ve Večerním Radiožurnálu

„Pokud pan Zimola nebude ochoten vyjednat nějaké kompromisní stanovisko, nebude s námi ochoten dál jednat, jsme nuceni se sejít 18. 12. na výročí úmrtí Václava Havla znovu a uspořádat opět demonstraci za tímto účelem,“ zaznělo na demonstraci.

Petra Matoušková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme