V Českých Budějovicích sílí odpor proti plánované jižní spojce

Dva a půl tisíce podpisů pod peticí proti nové silnici. Tolik od léta zatím nasbírali odpůrci tzv. jižní spojky, která by měla vzniknout v Českých Budějovicích. Ode dneška se budou snažit oslovit další obyvatele jihočeské metropole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podpis | Foto: stock exchange

Nová silnice by měla propojit výpadovku na Český Krumlov s výpadovkou na Nové Hrady a ulevit tak přetíženým ulicím uvnitř města.

Řadě lidé se to ale nelíbí - nová silnice má totiž vést kolem nemocnice a především protnout oblast malého a velkého jezu na řece Malší na jižním okraji města - což je oblíbená klidová a rekreační zóna.

„Jsme zvyklí tady na určitý režim, svůj klid. 300 metrů pod tím je spojnice na Novohradskou, tak jestli chtějí udělat obchvat, tak ať ho udělají mimo město,“ znějí hlasy občanů.

Českobudějovický primátor Juraj Thoma připomíná, že o plánované jižní spojce se ale ví už řadu let: „Od roku 2000 až 2010, kdy došlo k veřejnému projednávání, nezazněla jediná námitka, jediný odpor. V posledních dnech jsem konfrontován s tím, že i některá rozhodnutí Stavebního úřadu České Budějovice považuji za velice kontroverzní. Například vydával stavební povolení a povoloval stavby, které jsou v bezprostřední blízkosti plánované spojky.“

Odpůrci českobudějovické jižní spojky chtějí ode dneška s peticí oslovit občany na dvaceti místech města, na podporu akce spustili i webové stránky a založili diskusní profil na facebooku.

Milan Kopp, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme