V Chebu se objeví nové kamery, sledovat budou prostor pod hradem

Město Cheb připravuje další rozšíření městského kamerového systému. Monitorovací zařízení by se mělo objevit pod chebským hradem. Zejména v místech, která se v letošním roce zásadně změní. V údolí řeky Ohře totiž město připravuje přeshraniční krajinnou výstavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Cheb připravuje další rozšíření městského kamerového systému

Město Cheb připravuje další rozšíření městského kamerového systému | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

„Kamerový systém jako zásah do soukromí nevnímám. Naopak si myslím, že když se to podaří a bude to mít smysl, že přes kamerový systém skutečně uvidíme, co se děje ve městě, tak pak to určitě má přínos,“ říká žena z Chebu.

„Každý bezpečnostní systém je svým způsobem narušením soukromí. Dokud mezi námi budou existovat lidé, kteří budou páchat trestnou činnost, tak do té doby diskutovat o tom, jestli kamerový systém je narušením soukromí nebo ne, rozhodně na místě není,“ míní další z příznivců rozšíření kamer ve městě.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozšíření kamerového systému v Chebu natáčel Zdeněk Trnka

Kamerový systém v Chebu už dávno není strašákem a zásahem do soukromí lidí. Obyvatelé jsou zpravidla vděčni za to, že jsou hlavní ulice městského centra pod neustálým dozorem. Od letošního roku budou kamery na levém břehu řeky Ohře pod chebským hradem.

Podle velitele městské policie Michala Pospíšila je rozšíření kamerového systému do Poohří potřebné, protože tam jsou hodnoty za miliony korun.

„Jenom levý břeh je za 160 milionů korun, pravý břeh a krajinná výstava z roku 2006 dnes představuje hodnotu také minimálně 100 milionů korun. Ty tři kamery tam budou velmi potřebné,“ vysvětluje velitel městské policie.

Podle něj už na pravém břehu Ohře kamery jsou, ale nedostačující. „Tam máme tři, ale jejich kvalita rozlišování je ve večerních hodinách velmi špatná. Neotáčí se, to znamená, že nemáme tak globální přehled o tom, jako když nám kamera v nějakých sekvencích zabírá prostor,“ popisuje Pospíšil.

Kamerový systém by měl městské polici pomoci za situace, kdy město na další strážníky nemá peníze. A finance nebudou ani v následujících letech. „Ze mzdových důvodů si je nemůžeme dovolit, takže zatím zůstaneme na počtu 28 aktivních strážníků,“ říká šéf chebských strážníků Michal Pospíšil.

Také panu Jiřímu kamery v ulicích nevadí. Přál by si však, aby všechny zaznamenané přestupky policisté stihli také řádně prošetřit. „Nevadí, mělo by jich být víc a když se něco zjistí, mělo by se to dotáhnout do konce,“ říká Jiří.

Přeshraniční krajinná výstava má na levém břehu řeky Ohře v Chebu začít v závěru letošního května. Do té doby mají v této lokalitě nové a modernější kamery fungovat.

Zdeněk Trnka, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme