V Chebu vrcholí konference projektu ENERSOL. Je zaměřená na ekologii

Integrovaná střední škola v Chebu dnes hostí celostátní konferenci a zároveň soutěžní přehlídku studentských prací. Program je věnován ekologii, úsporám a obnovitelným zdrojům energie. Akci chce využít ke své propagaci chebská integrovaná škola i hostitelské město.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Instalace pohyblivých solárních panelů ve fotovoltaické elektrárně ve městě Hami v severozápadní Číně | Zdroj: ČTK

ENERSOL je projekt podporující alternativní zdroje energie a energetické úspory. Prezentace středoškolských prací na dané téma se teď poprvé dostala i do Chebu. Konkrétně do chebské integrované střední školy.

„Celostátní konference a soutěžní přehlídka je v Karlovarském kraji vůbec poprvé za celou, asi desetiletou existenci projektu ENERSOL,“ vysvětluje ředitel školy Tomáš Mašek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tématu konference projektu ENERSOL se věnoval redaktor Zdeněk Trnka

Podle něho vznikl projekt ENERSOL na základě spolupráce českých a nizozemských vzdělávacích center. Pořádání celostátního setkání je prý teď příležitostí k propagaci Chebu, umožňuje také výměnu zkušeností mezi studenty a kantory.

„V rámci vytváření takové sítě spolupráce je to určitě obrovská možnost, jak poznat kolegy z jiných odborných středních škol a navázat s nimi spolupráci i mimo celostátní konferenci,“ doplňuje Mašek.

Program konference studentů by měl být přístupný i veřejnosti. „Předpokládám, že tam bude prostor pro to, aby mohli přijít lidé, kteří o to mají zájem. Určitě to nebude uzavřená akce,“ dodává ředitel školy.

Hlavní část konference a související prezentace se odehrává v Kulturním centru Svoboda.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme