V Chrudimi plánují vyměnit staré žárovky za moderní. Měly by přinést městu úsporu

Město Chrudim plánuje modernizaci nejstaršího úseku veřejného osvětlení. Na Palackého třídě, v ulici Obce Ležáků a Československé armády nahradí sodíkové výbojky novější technologie LED.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žárovka | Foto: Tomáš Adamec

Výměna by měla stát přibližně 600 tisíc korun a město se na ni bude snažit získat dotaci ze Státního programu na podporu úspor energie. A právě úsporu si od změny slibuje také ředitel Technických služeb Chrudim Zdeněk Kolář.

„V inkriminovaných oblastech Palackého ulice a Československé armády jsou od 250 do 400 wattů, což znamená značný odběr elektřiny. Na základě toho, že vznikl dotační titul na obnovu veřejného osvětlení, jsme se spolu s městem rozhodli, že v těchto lokalitách provedeme obměnu osvětlení,“ řekl Kolář.

„Výložníky se vymění za jiné, které budou mít wattáž zhruba od 80 do 150 wattů. Čímž samozřejmě už vzniká nějaká úspora a kvalita světel je trošku někde jinde,“ dodal ředitel Technických služeb Chrudim.

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme