V Děčíně se bojovalo o titul Železný knedlík. Závodníci plavali v Labi, jeli na kole a obíhali zámek

Děčín v sobotu hostil už sedmý ročník netradičního triatlonu. Na Smetanově nábřeží se sešlo více než 130 závodníků, kteří se rozhodli bojovat o titul Železný knedlík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Houskový knedlík | Foto: ČTK

„Prapůvodní myšlenkou bylo udělat závod pro lidi, kteří pravidelně nesportují. Železný knedlík nás napadl z toho důvodu, že takovou Mekkou je závod Iron Man na Havaji,“ vysvětluje pořadatel Ivan Parlesák a pokračuje:

„My jsme věděli, že železné muže tady v Děčíně nenajdeme, ale zato seženeme spoustu pivařů a lidí, kteří o sportu spíš mluví, než praktikují. Proto jsme zvolili název Iron dumping, v překladu Železný knedlík.“

Na závodníky čekalo 15 kilometrů na kole, 4 kilometry běhu kolem děčínského zámku, ale hned na začátek 450 metrů plavání v Labi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na závodě Železný knedlík natáčel Jan Bachorík

I když šlo o amatérský závod, bojovali účastníci také o umístění v severočeském triatlonovém seriálu. Na své si přišli všichni a to včetně těch nejmenších.

„Je to v rámci podchycení závodní atmosféry, je to v podstatě překážková trať,“ říká rozhodčí u dětského běhu Andrea Biličová. S dětmi si akci užívají i maminky. „U prcků do tří let je dovolen doprovod, to je jasné. Je to knedlík, je to zábava pro všechny,“ směje se.

A zábava to byla opravdu pro všechny. V kategorii XXL závodilo osm závodníků, ale recese jim nebyla cizí a před závodem se museli u Ivana Parlesáka převážit.

„Zjistili jsme, že váha váží jenom do sta kilo, všichni váhu strhli. My po závodě váhu vyměníme. Všichni splňují parametry a můžou být připuštěni na start. Nejlehčí závodník má 102 kilo,“ hlásil Parlesák.

Všichni dostali knedlík se stuhou

Nejúspěšnější triatlonový závodník a zároveň Zlatý knedlík 2013 byl 27letý Zbyněk Pospíchal. „Závod to byl krásný, každopádně teploučko, konečně jsme se ohřáli po té zimě, která tady panovala, super. Nejtěžší byl doběh, protože jsem nevěděl, jestli běžím dobře,“ řekl po závodě Pospíchal.

Zkrátka ale nepřišli ani ti závodníci, kteří nevyhráli. „Každý účastník závodu dostane jedlou cenu – dostane na krk opravdový knedlík se stuhou,“ vysvětluje Ivan Parlesák.

Zároveň už teď zve každého na další ročník děčínského Železného knedlíku. Rozhodně se prý není čeho bát. Jde přece jen o zábavu. „Určitě ať neváhá, máme tady hodně tolerantní pravidla a zvítězí každý, kdo se postaví na start,“ láká pořadatel. Je tak možné, že o titul Železný knedlík se příští rok utká ještě víc závodníků než letos.

Jan Bachorík, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme