V Dobroníně našli už třetí lebku možných poválečných obětí

Archeologové dnes objevili u viaduktu v Dobroníně už třetí lebku a další kosterní pozůstatky. Přitom podle původních svědeckých výpovědí měla zem ukrývat jen dvě těla. Nalezené zbytky oblečení mohou pocházet z období konce 2. světové války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatel Michal Laška v lokalitě U Viaduktu v Dobroníně | Zdroj: ČTK

Části nalezeného klobouku, košile a kalhot jsou tmavé barvy a jsou velmi podobné zbytkům ošacení vyzvednutých vloni v srpnu z masového hrobu na Budínce.

Archeologický průzkum nálezem třetí oběti v Dobroníně po čtyřech dnech definitivně končí. Pokud se prokáže, že nalezené oběti byly německé národnosti, bude podle hlavního vyšetřovatele případu zřejmé, že pocházeli ze stejné skupiny německých obyvatel, kteří byli vězněni v hasičské zbrojnici a později se stali obětí masakru.

Všechny ostatky budou po vyzvednutí dopraveny na analýzu do Antropologického ústavu v Brně. Po zkoumání kosterních pozůstatků, by měly být uloženy na dobronínském hřbitově.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme