V Dobroníně se zřejmě našly ostatky dalších obětí z roku 1945

Archeologové, kteří v Dobroníně na Jihlavsku pátrají po dalších obětech masakru německých občanů v květnu 1945, hlásí nový objev. V lokalitě za železničním viaduktem našli další kosterní pozůstatky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dobronín. Policie místo nálezu uzavřela | Zdroj: ČTK

Na místo archeology navedl přímý příbuzný jedné z obětí poválečného masakru, kdy čeští obyvatelé údajně povraždili své německé sousedy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo z místa nálezuje se přihlásila zpravodajka Hana Mikulincová

Zatímco včerejší hledání bylo neúspěšné, dnes se archeologové dostali blíž k patě železničního náspu a objevili část kosti a zbytek boty. Výkopové práce byly okamžitě zastaveny, místo uzavřela policie.

Nálezy teď půjdou do brněnského antropologického ústavu na znalecká zkoumání. Pak poputují na genetickou analýzu do kriminalistického ústavu v Praze.

Už loni v srpnu se našly kosterní pozůstatky Němců, údajně zavražděných Čechy na konci války, v lokalitě Budínka. Podle antropologů byla v masovém hrobu zakopána těla nejméně 13 lidí.


Zvětšit mapu

Igor Maňour, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme