V dole Darkov na Karvinsku zemřel horník, zavalila ho zemina

V karvinském dole Darkov zemřel polský horník. Během ražby ho zavalila uvolněná zemina. K neštěstí došlo 1100 metrů pod zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

horník | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Osmačtyřicetiletého polského horníka z dodavatelské společnosti ve čtvrtek odpoledne v Důlním závodě 1 v lokalitě Darkov na Karvinsku zasáhla padající hornina.

Muži nebylo možné pomoci ani přes okamžitý zásah spolupracovníků a neprodlený příjezd lékaře, sdělil mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský.

Důlní neštěstí se stalo krátce před 15:45. "Při ražbě prorážky pro budoucí porub v hloubce 1100 metrů pod zemí, kde dotyčný horník vrtal čelbu pro trhací práci, se náhle uvolnila hornina, která dotyčného zasáhla," uvedl mluvčí.

O půjčce OKD rozhodne vláda do konce června, na výši se Mládek s Babišem neshodli

Číst článek

Přestože se zraněnému muži snažili pomoci jeho kolegové i přivolaný lékař Hlavní báňská záchranná stanice, na následky zranění zemřel.

V dolech OKD letos už zemřel jeden polský horník, v lednu při otřesu v Dole Darkov. V loňském roce v podzemí OKD zemřeli čtyři lidé.

Příčiny nehody vyšetřuje komise složená z báňských úředníků, policistů a zástupců OKD.

OKD je od počátku května v úpadku. Insolvenční návrh na sebe podala sama společnost. Uvedla, že dluží nejméně 650 věřitelům více než 17 miliard korun a své závazky není schopna splácet.

ČTK, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme