V Dolní Moravě na Orlickoústecku začíná odečítání stavu vodoměrů na dálku

V Dolní Moravě na Orlickoústecku budou pracovníci vodovodů odečítat vodoměry i bez přítomnosti majitelů. Umožňují to nová elektronická měřidla. Odpadne tak problém jezdit na chatu nebo chalupu jen kvůli odečtu vodoměru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrola vodoměru | Foto: Miroslav Tichák

„Samozřejmě to nejde na dálku. Přijede se před barák, otevře se notebook, dá se tam číslo domu a vyjede mu, jaká je spotřeba,“ říká starosta Dolní Moravy Ladislav Janočko, který má k vodovodům blízko. Celý život se živil jako instalatér a v oboru se pohybuje dodnes.

Před rokem proto starosta prosadil, aby se v obci zavedly elektronické vodoměry. „Uvidíme, jak se nám to osvědčí. V tuto chvíli nejsem schopen říct, jakých úspor jsme dosáhli, jestli nám vodu někdo odebíral načerno nebo ne, uvidíme,“ přibližuje starosta, co by nový způsob měření odběru vody mohl přímo přinést obecnímu úřadu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Dolní Moravě natáčel redaktor ČRo Martin Karlík

„Tam je další výhoda ta, že to ukazuje, zda na vodoměru byl nějaký zásah, nebo ho zkusil pozastavit magnetem,“ dodává starosta Janočko.

Na Dolní Moravě je řada chat a chalup. Díky dálkovému odečítání sem tak lidé, kteří jsou převážně z Brna, nemusí kvůli vodoměrům vůbec jezdit.

Michaela Vydrová, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme