V 'Drymlově' nemocnici ve Vrchlabí zasahovala policie, má podezření na ničení dokumentů

V soukromé Česko-německé horské nemocnici ve Vrchlabí na Trutnovsku zasahovala policie. Ta má důvodné podezření, že někdo zničil dokumenty, které slouží jako doklad pro zdravotní pojišťovny. Ředitel nemocnice a senátor Vladimír Dryml (SPOZ) obvinění odmítá a zásah označil za nepřiměřený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Dryml, | Foto: Alžběta Švarcová

Policie zásah trutnovských kriminalistů potvrdila, kvůli pokračujícímu vyšetřování však nechtěla uvádět bližší informace.

Dryml označil akci za politický útok ze strany policie a justice a žádá Generální inspekci bezpečnostních složek, aby postup policistů prošetřila.

„Šest policistů a ještě další dvě osoby proti jedné zdravotní sestře, která ani nemá žádné pravomoci na vydávání nějaké zdravotní dokumentace a ještě v době, kdy ohrozili zdraví a život pacientů, to už je moc. Po poradě s našimi právníky je připraveno podání trestního oznámení,“ řekl Českému rozhlasu Dryml.

Mluvčí Královéhradecké policie Jan Čížkovský odmítl zásah blíže komentovat. „Dnes v ranních hodinách trutnovští kriminalisté provedli v rámci probíhajícího trestního řízení šetření ve vrchlabské nemocnici,“ uvedl pouze Čížkovský.

Věra Pfeifferová, Ondřej Vaňura, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme