V Dubé na Českolipsku dohlédne na vandaly místo městské policie kamerový systém

Opakovaně zničená autobusová zastávka, rozkopané ozdobné květináče, rozházené odpadkové koše. To jsou jen některé skutky vandalů, se kterými se potýká Dubá na Českolipsku. Nový kamerový systém bude sledovat nejvíce problémové lokality - frekventovanou silnici I/9 směřující na Prahu, problémovou lokalitu autobusového nádraží i prostor za bývalou poštou, který je podle místních nejrizikovější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monitory kamerového systému | Foto: Jana Káninská

„V autobusové zastávce si rozdělají ohýnek. Dole, jak je samoobsluha, je cukrárna, tam byla výloha rozbitá už dvakrát,“ říká jedna z místních žen.

Obyvatelé Dubé na Českolipsku si stěžují na vandalismus už delší dobu, přesto město nemá městskou policii.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kamerách v Dubé natáčel redaktor Tomáš Mařas

„O městské policii respektive o jejím založení jsme samozřejmě se zastupiteli uvažovali. Nakonec jsme se, kromě jiného, z finančních důvodů rozhodli zatím městskou policii nezakládat,“ vysvětluje starostka Dubé Zdeňka Šepsová ze Starostů pro Liberecký kraj.

Městskou policii zastoupí podle Šepsové rozšířený kamerový systém ve městě: „Rozšířený kamerový systém a vybudování pozorovacího a záznamového místa bude stejně účinný. A samozřejmě finančně méně náročný."

Nový kamerový systém v Dubé budou podle Zuzany Martínkové z městského úřadu tvořit dvě otočné kamery a čtyři statické:

„V současné době je bezpečnostní kamera otočená na rohu ulice Školní. Ta bude v rámci rozšíření kamerového systému přemístěna přímo na náměstí, které bude v podstatě snímat celé. Další, statická kamera, je u nákupního střediska a bude i nadále snímat prostor před ním, kde často docházelo k vandalismu. Kamerový systém bude v průběhu rekreační sezony rozšířen o další kamery. Nový kamerový systém v Dubé budou tvořit dvě otočné kamery a čtyři statické. Mladí přes víkend přestěhovali jednu z betonových laviček do potoka, ještě nás čeká její vytažení.“

Zatím město sledují dvě kamery. Záznamy z nich přecházejí do počítače policie v Doksech a radnice spolupracuje i se soukromou bezpečnostní agenturou.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme