V Harrachově oficiálně končí zimní sezóna, sněhu pro lyžování je ještě dost

Návštěvníci Harrachova mají dnes jednu z posledních možností si tam zalyžovat. Otevřená je sice jen sjezdovka Červená II, ale provozovatelé jí stále upravují. Je na ní ještě asi 40 centimetrů sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžař (ilustrační foto) | Foto: stock exchange

Podle Vlastislava Fejkla ze Sportovního areálu Harrachov není skutečnost, že se tu lyžuje ještě na konci dubna, nic výjimečného.

„Já si myslím, že Harrachov je tím poměrně známý. Je to tím, že tu máme harrachovský ledovec, což je sjezdovka Červená II z Čerťáku do Harrachova, která je situována k severozápadu takže sníh tam neubývá,“ řekl Fejkl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Eva Malá

Příliš mnoho lyžařů v tuto roční dobu na svazích nebývá, jsou však i ti, kteří jarní lyžování vysloveně vyhledávají.

„Já jsem vyznavačem jarního lyžování, určitě to má své kouzlo a půvab a vidíte sama, že lanovky běží, terén je upravený a lidí je hrozně málo,“ uvedl jeden z lyžařů na harrachovské sjezdovce.

Po víkendu začnou horská střediska vyhlížet hlavně pěší turisty, i lyžaři však mohou mít ještě šanci.

„Pokud budou ještě lyžařské podmínky, tak se nebráníme tomu vozit lyžaře, ale s tím, že při tom provozu budou upřednostněni ti pěší cestující a lyžaři si budou muset vzít lyže do ruky a zase si je nahoře nasadit. Než ten sníh úplně roztaje,“ poznamenal náčelník lanovky v Harrachově Milan Goč.

Eva Malá, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme