V havířovské nemocnici skončila další žena kvůli otravě metanolem

Případů otravy alkoholem na Ostravsku přibývá. Lékaři tamní nemocnice přijali mladou ženu ve vážném stavu a podobně jako u dalších mají vážné podezření na to, že za vším je pití závadných lihovin. Žena slyšela o případu z Českého rozhlasu a zjistila, že má také problémy. Večer skončil v nemocnici v Orlové muž z Bohumína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchod, který vypadá jako stará trafika, policisté oblepili červenobílou páskou | Foto: Martin Knitl

Zdravotní stav dalších tří lidí v nemocnici je stále vážný. Dva lidé už zemřeli. Podezřelý tvrdý alkohol už policisté spolu s hygieniky zajistili.

Havířovem celý den opakovaně projíždí policejní auto a varuje před pitím podezřelého čepovaného alkoholu:

„Žádáme občany, aby se v souvislosti s výskytem životu nebezpečného alkoholu na území města Havířova zdrželi jakékoli konzumace čepovaného alkoholu pochybného původu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Obavy obyvatel Havířova z nebezpečného alkoholu zaznamenal redaktor Martin Knitl

Obavy panují ve městě i proto, že zítra začínají tradiční Havířovské slavnosti.

Za sérií otrav je zřejmě černý trh s lihovinami, jímž je právě Karvinsko pověstné. Princip prodeje nelegálního alkoholu je velmi jednoduchý: hlavní je nějakým způsobem dostat barely nebo lahve s pančovaným alkoholem na místo, odkud se dá prodávat.

V Havířově je taková zajímavá síť stánků, na první pohled starých trafik, kde sice jsou i noviny, ale alkohol se tam prodává a rozlévá běžně.

Otrava metanolem může skončit ztrátou zraku i smrtí, první pomocí je alkohol

Číst článek

Jenže kdo zaručí, že se čepuje z barelů, které jsou legální, kvalitní, prověřené a zdaněné? To je základ celého tajemství. Lidé tady mají často hluboko do kapsy, a tak se nechají k nákupu podezřelého alkoholu velmi málo přemlouvat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případy otrav metanolem v Havířově sleduje reportér Martin Knitl

Platí přitom známé pravidlo o tom, že prodejci vymýšlejí stále nové finty, jak na černém trhu vydělat. Padělá se nejen alkohol, ale i samotné kolky na lahve, pití se pašuje ve velkém i z Polska v nejneuvěřitelnějších skrýších.

Celníci jednou našli lahve dokonce v rybníku v 55 taškách ponořených pod hladinu. Od ledna do včerejška Celní správa na Karvinsku zabavila 14,5 tisíce litrů lihovin.

Martin Knitl, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme