V Havlíčkově Brodě ocenili nejlepší neprofesionální knihovníky

Vysočina zná nejlepší neprofesionální knihovníky. Ocenění si převzali dopoledne v Havlíčkově Brodě ve Staré radnici. Titulem Knihovna Vysočiny 2013 - vyššího stupně - se ode dneška pyšní Svatý Kříž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manželé Svobodovi, kteří vedou knihovnu ve Svatém Kříži | Foto: Lucie Maxová

Pět let vedou knihovnu v malé vesničce u Havlíčkova Brodu manželé Svobodovi. I oni musí jít s dobou, a proto v těchto dnech přepisují stovky knížek do počítače. Knihy zatím půjčují na papírové kartičky, už brzy ale dostane každá kniha svůj elektronický kód.

Přehrát

00:00 / 00:00

V knihovně ve Svatém Kříži natáčela redaktorka Lucie Maxová

„Zájem tak nějak je. Máme tady víc čtenářek, které chodí každou neděli a půjčí si třeba čtyři knížky. Pak jsou takoví, kteří přijdou občas. A pak jsou takoví, kteří přijdou málo, ale taky přijdou,“ popisuje zájem o knihovnu Eva Svobodová.

Manželé Svobodovi převzali knihovnu po tatínkovi paní Evy, který ji vedl 40 let.

Během pěti let se manželům Svobodvým podařilo z malé knihovny s několika regály vybudovat komunitní centrum malé obce. Jen za loňský rok tam uspořádali dvacet jedna kulturních akcí. Mimo jiné i turnaj v Člověče nezlob se.

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme