V Hazlově na Chebsku se dva starostové přou o to, kdo je ten pravý

Kvůli hádkám o vedení obce mají v Hazlově na Chebsku dva starosty. Jde o to, zda starosta Josef Čapek podal svou rezignaci či nikoliv. Teď tvrdí, že rezignaci vědomě nepodepsal. Na základě stížností opozice ale nakonec kraj rozhodl, že Josef Čapek opravdu mandát ztratil. Mezitím opozice zvolila nové vedení v čele se starostkou Lenkou Dvořákovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doplňovací volby do Senátu v Libčicích nad Vltavou | Foto: Jana Huzilová

Podle dosavadního místostarosty Miroslava Všetečky je ale volba neplatná a dodává, že jednání protistrany je značně nedůstojné. „Já si myslím, že to je především ostuda obce Hazlov, že se zastupitelé seberou uprostřed jednání a odejdou dělat stínové zastupitelstvo bez příslušných právních kroků a vyvěšení zastupitelstva někam do restaurace. Připadá mi nedůstojné rozvinout tam státní vlajku, složit slib nebo zvolit starostu. Připadá mi jako, že jsem v Kocourkově,“ říká Všetečka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Andrey Strohmaierové z Večerního Radiožurnálu

Právě dnes, podle vyjádření ministerstva vnitra, mělo dojít k předání agendy nově zvolenému vedení obce. To se ale nestalo.

„Ministerstvo vnitra si od nás vyžádalo záznam ze zasedání zastupitelstva, kde bylo zvoleno nové vedení obce. Ten jsme zaslali. Zaslali jsme poštou i CD nebo DVD s tím záznamem. Posoudí nám zákonnost jednání a zřejmě vyzvou pana Všetečku, aby úřad předal,“ popsala další možný vývoj v kauze dvou starostů zřejmě nová starostka Lenka Dvořáková.

Andrea Strohmaierová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme