V Hluboké nad Vltavou vzniká Velikonoční stezka s obřími kraslicemi

Na Velikonoční stezku za obřími kraslicemi se mohou od 1. dubna vydat návštěvníci Hluboké nad Vltavou. Trasa, kterou ozdobí 15 půltunových velikonočních vajec, povede ze zámeckého parku přes město, po hrázi Munického rybníka až k loveckému zámečku Ohrada.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Hluboká | Foto: Agentura CzechTourism

S nápadem vytvořit obří kraslice přišel designér Matouš Holý, který mimo jiné pracoval na filmových dekoracích snímků Letopisy Narnie – princ Kaspián, Hartova válka, Liga výjimečných či Wanted.

„Betonová vejce jsou metr a pět centimetrů vysoká a 500 kilogramů těžká. Odlévají se v betonárce a vlastně naši umělci, tedy děti, ta vajíčka pomalovávají,“ říká organizátorka projektu Valerie Chromá.

Mapku s umístěním jednotlivých vajec si zájemci mohou vyzvednout v Infocentru v Hluboké a sami si zvolit trasu, po které se vydají.

Součástí výstavy je i sportovní benefice, která se uskuteční o Velikonoční neděli, tedy 5. dubna. Jde o to najít v co nejkratším čase všechna ukrytá velikonoční vajíčka. Zúčastnit se mohou běžci, chodci i rodiče s kočárky.

„Bude to závod, časovka mezi deseti obřími vejci. Celý závod je charitativní. Výtěžek poputuje na podporu hendikepovaného sportovce z Hluboké nad Vltavou, kterému bude zakoupeno sportovní náčiní,“ dodává Chromá.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme