V Hluboké nad Vltavou vzniká záchranný a sportovní přístav

V Hluboké nad Vltavou převzaly na začátku roku stavební firmy část Podskalí. Promění ho v přístaviště. Celá stavba se promítne do vzhledu Hluboké, bude totiž přímo pod zámkem, který nese hrdý přídomek ‚perla jižních Čech‘. Přístav bude mít dvě funkce, sportovní a záchrannou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přístaviště | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

„Sportovní, protože to je pro turistickou plavbu, a záchranný, protože kdyby šla povodeň, tak všechny lodě, které se pohybují na Vltavě, se schovají do tohoto přístavu, který bude mít zároveň protipovodňová opatření, vrata, aby se lodě během povodně neponičily,“ vysvětluje hlubocký starosta Tomáš Jirsa z ODS.

Přehrát

00:00 / 00:00

O budoucím přístavišti v Hluboké nad Vltavou natáčel Martin Pokorný

Místo, kterým budou lodě do přístavu vplouvat je historické slepé rameno Vltavy. Stejným místem bylo zaplaveno Podskalí vzpomíná Jirsa.

Zatímco hráze Vltavy mají několik metrů rezervu, tady je ta vodní hladina otevřená. Možná poslední protipovodňové opatření v Hluboké nad Vltavou bude právě stěna, kterou bude možné vjezd do přístavu uzavřít.

„Okolo přístavu vznikne řada drobné městské infrastruktury. Z těch nejdůležitějších to bude asi cyklostezka. U přístavu bude dále parkoviště,“ uvádí Jirsa.

Hlubocké přístaviště bude stát 420 milionů korun, které zaplatí Státní fond dopravní infrastruktury.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme