V Hlučíně na Opavsku se plynem z karmy přiotrávilo 13 lidí

Třináct lidí, z toho sedm dětí, se dnes ráno v Hlučíně na Opavsku přiotrávilo plynem. Příčinou je zřejmě špatně seřízená karma na ohřívání vody. Všechny záchranáři převezli do ostravské nemocnice, někteří tam zůstanou nejméně do zítřka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům v Hlučíně na Opavsku, kde se 13 lidí přiotrávilo plynem z karmy | Foto: Andrea Čánová

Matka rodiny našla ráno svou 10letou dceru, jak bezvládně leží v koupelně na dlaždičkách. Okamžitě proto zavolala na tísňovou linku. Záchranáři 13 lidí odvezli do nemocnice.

Kolem 14. hodiny přivezla sanitka ženu s nejstarším synem zpět domů. Podle ní zůstávají ostatní děti v nemocnici minimálně do zítřka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rodina z Hlučína se přiotrávila plynem z karmy. Podrobnosti zjišťovala přímo na místě reportérka Andrea Čánová

„Snad se z toho s boží pomocí dostaneme,“ řekla Českému rozhlasu viditelně rozrušená žena.

Příčinou otravy byla zřejmě špatně seřízená karma na ohřívání vody. „Dosavadním prověřováním nebylo zjištěno cizí zavinění,“ řekl komisař opavské policie René Černohorský.

Sousedé se velmi zajímali o to, co se děje a jsou připraveni podat pomocnou ruku. I starosta Hlučína Pavel Paschek řekl, že se radnice s rodinou co nejdříve spojí a domluví se, co by potřebovali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak předejít otravě oxidem uhelnatým z topidel a ohřívačů vody, vysvětlil vedoucí technické sekce Českého plynárenského svazu Petr Štefl

Dva přiotrávení i ve Frýdlantu

Další dva lidé se přiotrávili dnes po půlnoci také ve Frýdlantu nad Ostravicí. Dva muže museli záchranáři převézt do frýdecko-místecké nemocnice. V tomto případě však může podle hasičů za otravu zřejmě krb.

Otravy oxidem uhelnatým z lokálních topenišť a ohřívačů jsou v kraji poměrně časté. Někdy však končí i smrtí. To byl i případ 13leté dívky, která na Nový rok zemřela v Brušperku na Frýdecko-Místecku, další tři lidé tehdy skončili v nemocnici.

ČRo, Andrea Čánová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme