V Hlučíně pokračuje sbírka na léčbu tříleté Adélky, zapojili se školáci, senioři i starosta

V Hlučíně na Opavsku pokračuje celoměstská sbírka na léčbu tříleté Adélky. Holčička trpí mozkovou obrnou a jedinou šancí na zlepšení je speciální rehabilitace, kterou si ale rodiče zatím nemohou dovolit. Příběh Adélky zvedl nebývalou vlnu solidarity a na její léčbu shání peníze doslova celé město, od malých dětí ve školách až po seniory v penzionech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kola invalidního vozíku

Kola invalidního vozíku | Foto: Fotobanka stock.xchng

Na hlučínské radnici to vypadalo jako v aukční síni. Dražil se tam obraz lidové malířky Elen Thiemlové. „Tři tisíce korun poprvé, pět tisíc korun, šest tisíc ….“

Obraz nakonec vybojoval starosta za 12 tisíc korun. Peníze dostanou rodiče Adélky. „Sice to bude jen kapka v tom, co ona potřebuje, ale aspoň něco. Lidé, kteří mají zdravé děti, můžou děkovat Bohu, že toto nemusí řešit,“ konstatovala samotná autorka uměleckého díla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obyvatelé Hlučína pokračují ve sbírce na léčbu tříleté Adélky, která trpí mozkovou obrnou. V Hlučíně natáčel Martin Knitl

Peníze pro Adélku se vybíraly i na Základní škole Rovniny v Hlučíně. Použijí se třeba na speciální vozík pro nemocnou holčičku.

„Zpívaly jsme v našem školním pěveckém sboru Sluníčko a výtěžek, který byl opravu velký, ani jsme to nečekaly, jsme věnovaly Adélce,“ řekla s nadšením dívka ze sboru. „Pomoct někomu, kdo třeba nemá peníze, a ona je potřebuje na léčbu, určitě to stálo za to,“ dodala další.

Děti i senioři v Hlučíně prodávali na farmářských trzích to, co vyrobili, peníze shánějí spolky, třeba hasiči, také organizátoři sportovních akcí ve městě. Přibývají nové položky jako třeba startovné - a to všechno míří do zvláštních kasiček.

„Peníze půjdou na léčbu Adélky, abychom rozcvičili pravou ručičku, kterou má nepohyblivou, a nožičky, aby byla schopná aspoň sama sedět a pohybovat se na vozíku,“ popisuje matka Adélky Jana Jakubowská.

Chce udělat všechno proto, aby své dceři pomohla. Jakýmkoliv způsobem. Kombinace mozkové obrny, epilepsie a výživových problémů, je ale velmi těžká. Zatím je Adélka schopna se pouze plazit s využitím jedné ruky a neumí mluvit.

„Doufám, že se nám v budoucnu podaří postavit Adélku aspoň na nožičky, aby si co nejvíce zpestřila život. Každý pokrok je pro nás i pro Adélku vítězstvím nad postižením,“ dodala Jana Jakubowská.

První otevírání pokladniček skončilo na částce téměř 40 tisíc korun. Přispět na rehabilitaci a na lepší konec tohoto příběhu může kdokoliv. Zvláštní městské bankovní konto je pořád otevřené.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme