V Horní Bříze slavnostně otevřeli nové divadlo malých forem

Novým divadlem pro malé jevištní formy se může pyšnit Horní Bříza. Vznikalo během uplynulých tří let přestavbou auly v místní základní škole. Město na tyto účely uvolnilo 450 tisíc korun, které škola v minulých letech z provozních prostředků ušetřila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadelní opona | Foto: Fotobanka stock.xchng

V hledišti je místo pro 80 diváků a velkými změnami prošlo hlavně jeviště. Nové divadlo bude využívat jak škola, tak i různé zájmové spolky a organizace včetně divadelního spolku Osada.

Nové prostředí si pochvaluje i ředitelka Osady Renata Michálková: „Krásný nový kabát, akustika, ale i na pohled. Stěny byly dříve bílé a teď jsou modré, takže je to o hodně modernější. Pak také zázemí herců, protože vzadu jsme si museli stavět naše výkryty, které nebyl tak stabilní. Teď tam máme opony.“

„Techniku jsme si museli na každé představení stavět sami, montovat stojany, nosit je zezdola. Teď je tam světelná rampa, vše je propojené, takže pro zvukaře a techniky to bude veliké zjednodušení práce. Kdo se sem přijede podívat a uvidí to, musí říci, že se to městu povedlo,“ dodává Michálková.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme