V Horním Slavkově propustí 210 vězňů, starostka se bojí kriminality

Věznice v Horním Slavkově na Sokolovsku patří mezi největší vězeňské areály v Karlovarském kraji. Amnestie prezidenta republiky se tam bude týkat 210 vězňů. Starostka města situaci sleduje a vnímá obavy občanů, podle vězeňské služby se ale není čeho bát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horní Slavkov

Horní Slavkov | Foto: Wikipedia, Miloš Hlávka

„Spousta lidí to vnímá tak, co s těmi vězni bude, kam půjdou, kde budou bydlet, co budou dělat,“ vysvětluje starostka Jana Vildumcová.

„Spousta občanů se těchto otázek bojí, protože mají strach, že pokud někdo páchal například trestnou činnost, tak aby ji nepáchal dál. To nám samozřejmě znepříjemňuje naše žití v našem městě,“ říká starostka.

Podle hornoslavkovské vězeňské služby však budou propouštění vězni odváženi na vybraná nádraží v kraji a poté pojedou domů.

„Poté, co soudy rozhodnou o amnestii, a vězně propustíme, provádíme rozvoz na nádraží do okolních měst v rámci okresu, a to s ohledem na směr, kterým budou cestovat do svých bydlišť,“ popsal Petr Kuchynka z vězeňské služby.

Podobným způsobem budou vězně propouštět i areály v Ostrově anebo v Kynšperku nad Ohří.

Předpokládaný počet propouštěných osob na amnestii | Foto: ČTK

Zdeněk Trnka, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme