V Hradci Králové má vyrůst nový park Skleněnka, město ještě nemá potřebné pozemky

Hradecký magistrát připravuje stavbu nového parku v centru města. Dostane jméno Skleněnka a má vzniknout ve vnitrobloku poblíž obchodního domu Átrium. Magistrátu se ale zatím nepodařilo získat všechny potřebné pozemky, a tak zatím nový park neumožní průchod mezi ulicemi Dukelská a Hořická.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labské náplavky v Hradci Králové | Foto: Jiří Fremuth

Vybudování parku už schválila rada města a teď je na řadě vypsání výběrového řízení na stavbu.

„Rekonstrukce parku bude stát 5,5 milionu korun. Dotace, která se pohybuje mezi 40 až 85 procent, bude částečně hrazena z rozpočtu EU. Rádi bychom získali dotaci 85 procent,“ říká náměstek primátora Jindřich Vedlich z TOP 09.

Uprostřed vnitrobloku vznikne park, který nabídne lidem v centru města například odpočinkové zóny nebo dětské hřiště.

„V parku Skleněnka by se měly nacházet odpočinkové zóny, mlatové cesty, nový mobiliář. Je to v podstatě odpočinková zóna v historickém centru města. Stavbu bychom chtěli nastartovat ještě v tomto roce, hotovo by mělo být v polovině roku 2015,“ popisuje připravovaný park Magdalena Vlčková z hradeckého magistrátu.

Zatím se ale promění jen část vnitrobloku - městu se totiž nepodařilo získat všechny potřebné pozemky. Pokud se tak v budoucnu stane, propojí nový park Skleněnka Dukelskou a Hořickou ulici.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme