V Hradci Králové pokračuje CIAF 2012, představí se letouny z 12 zemí

Královéhradecké letiště hostí druhým dnem mezinárodní leteckou přehlídku CIAF, na které se představí na 8 desítek letounů a vrtulníků z 12 Evropských zemí. IAF pokračuje i v neděli. Program dnes nabídne přes 30 vystoupení sólové i skupinové letecké akrobacie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště v Hradci Králové hostí mezinárodní leteckou přehlídku CIAF | Foto: Martin Pařízek

Vystoupí například francouzská akrobatická skupina Breitling JET TEAM nebo piloti chorvatského vojenského letectva. Do vzduchu se dostane i MIG 29 slovenských ozbrojených sil.

Podle ředitele letového programu Vladimíra Grigy, bude oproti včerejšku jedinou změnou pořadí ukázek. Hlavním důvodem jsou odpolední odlety akrobatických skupin.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Hradci Králové pokračuje letecká přehlídka CIAF 2012, podrobnosti přiblížil redaktor Martin Pařízek.

„Ten program z hlediska obsahu bude stejný, akorát jednotlivé ukázky budou možná časově posunuty. Bude ještě větší teplo a oblačnost se rozpustí. Takže, kdo přijde, ať si vezme nějaký krém a hlavně brýle,“ radí Griga.

Své zastoupení mají na CIAF i slovenské vzdušné síly. MiG-29 pilotuje Marián Bukovský. Podle něj mají ukázky na leteckých dnech jasně stanovená pravidla.

„Je to ukázka schválená velitelem vzdušných sil na rok 2012. Piloti létají přesně naučené manévry tak, aby byla ukázka dobře centrovaná na public areu, ale aby to bylo i bezpečné. A aby se předvedla ta možnost letadla, ty prvky, které dobře vypadají a které je na to omezeném prostoru vůbec možné předvést. Je to tedy škála přemetů, výkrutů, letů na zádech, nožový let,“ vysvětlil.

Mimo letových ukázek se na královéhradeckém letišti prezentují také pozemní síly Armády České republiky. Například z velitelství výcviku při Vyškovské vojenské akademii. Návštěvníci tak mohou nahlédnout například do Dinga nebo Panduru.

Letošní leteckou přehlídku CIAF ukončí výsadek Armády ČR po 17. hodině.

bre, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme