V Hradci Králové vyvrcholí studentský majáles. Omezí i dopravu

Hradec Králové v pátek ožije hudbou. V krajském městě totiž vyvrcholí jarní svátek jara - studentský majáles. Vystoupí na něm 20 populárních interpretů. Festival je rok od roku populárnější, loni ho navštívilo 12 tisíc lidí. Letos by mělo podle organizátorů přijít až o tři tisíce návštěvníků více. Vzhledem k tomu, že je ale tradiční místo konání majálesu - Šimkovy sady v tuto chvíli v rekonstrukci, musíme v Hradci Králové počítat s dopravním omezením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majáles 2006-1

Hradecký majáles býval každoročně právě v Šimkových sadech. Ty jsou ale stále v obležení dělníků a čekají na dokončení opravy. Takže park bude k dispozici hudebním fanouškům jen částečně. Bude v něm pouze jedna ze tří pódií.

Největší pódium pak bude na louce u plaveckého bazénu, poslední na parkovišti u kongresového centra Aldis.

Z toho důvodu bude už od pátečního rána až do sobotního poledne pro dopravu úplně uzavřena ulice Akademika Bedrny. Objížďka povede okolními ulicemi, a řidiči tak musí počítat se zdržením.

Omezena i MHD

Uzavírka se dotkne i městské hromadné dopravy. Ulicí Akademika Bedrny nebudou jezdit ani autobusy hradeckého dopravního podniku.

„Pro všechny linky bude zrušena zastávka Aldis, pro linky 5, 11 a 17 bude zrušena zastávka Šimkovy sady. Prakticky se to dotkne linek 5, 11, 13, 15 a 17. Plus nočních linek 51 a 52. tyto linky pojedou okolo Magistrátu města na křižovatku Buzulucká s druhým silničním okruhem,“ upřesňuje vedoucí střediska MHD Leo Sedláček.

Majáles 2006-3

Cestující proto musí počítat s tím, že jim bude cesta trvat o několik minut déle.

Pokud návštěvníci na majáles pojedou právě autobusem, nejlepší bude vystoupit na zastávkách Magistrát města, Adalbertinum nebo Muzeum. Dopravní podnik je připraven v případě velkého počtu cestujících po skončení festivalu posílit noční linky.

Městská policie v okolí Šimkových sadů nasadí více strážníků. Ti počítají i s tím, že lidé budou posilněni alkoholem. Žádných velkých problémů se ale zřejmě bát nemusíme. Předchozí ročníky majálesu totiž byly vždy bez nějakých výrazných komplikací.

Stížnosti na hluk

Každoročně si sice pár občanů stěžuje na hluk. Právě s ním se ale snaží organizátoři bojovat.

Podle Magdalény Vlčkové z hradeckého magistrátu mají navíc pevně stanovené podmínky:

„Počítáme samozřejmě i s tím, že se vyskytnou určité stížnosti, protože třeba v loňském roce začínal majáles ve dvě hodiny a už ve dvě hodiny a pět minut se vyskytla první stížnost na hluk . Organizátoři se snažili stage nasměrovat směrem na obchodní centrum, aby hlukem nebyly zasaženy obytné části. To jsou podmínky, které od nás mají.“ Všechny koncerty navíc skončí zítra večer o půl dvanácté.

V Hradci Králové v pátek zahrají třeba kapely MIG 21, Charlie Straight, Mandrage nebo Vypsaná fixa. Největšími lákadly pak je kapela Kryštof a zlatý slavík za loňský rok - zpěvák Tomáš Klus.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme