V Hradci Králové začal Hip Hop Kemp. Policie je v pohotovosti

Začal čtyřdenní Hip Hop Kemp, festival hiphopové a taneční hudby v Hradci Králové. Světově významná akce zaměstnává také policii, která dohlíží na pořádek nejen na letišti a v okolí, ale i po celém městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hip Hop Kemp 2013 | Foto: Hip Hop Kemp

„Přijely jsme na koncerty kvůli hudbě, ale i kvůli samotné atmosféře, abychom si to tu užily. Na Kendricka Lamara, De La Soul, Zeus,“ říká skupina fanynek ve Festivalparku v Hradci Králové.

Nejzvučnějšími jmény, které na festivalu vystoupí, jsou podle mluvčího Hip Hop Kempu Vojtěcha Kovala Kendrick Lamar, zástupce aktuální hiphopové scény Bauer, ze starších hiphoperů De La Soul a Big Daddy Kane.

„U nás v Holandsku je problém, že tam jsou festivaly příliš komerční, moc velké, je tam ochranka úplně všude, a z akce se pak vytrácí zábava. Ale Hip Hop Kemp zůstává svůj, pár věcí by se ještě mohlo zlepšit, ale jinak je super, jezdíme sem každý rok,“ vypráví fanoušci z Nizozemska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Bohuslava Štěpánka z Hradce Králové, kde začal Hip Hop Kemp

Festival s atmosférou, jak Hip Hop Kemp organizátoři nazývají, každoročně navštíví kolem 20 tisíc lidí z několika zemí. S tím se ale pojí také problémy jako drobné krádeže, výtržnosti a dopravní komplikace kolem hradeckého letiště.

„Máme posílen výkon služby jak v denní, tak v noční době. Policisté monitorují jak okolí stanového městečka, tak okolí samotného areálu, ale jsou samozřejmě i uvnitř samotného festivalu,“ říká Lenka Burýšková z hradecké policie a dodává:

„Už jsme řešili nějaké přestupky majetkového charakteru nebo v dopravě. Například naše dopravní hlídka zastavila polského řidiče, který vůbec nevlastnil řidičské oprávnění. Byla mu proto uložena kauce a je řešen podle zákona.“

V rámci doprovodného programu návštěvníci také zápasí v čokoládě

Pořadatelé také posílili bezpečnostní službu a pro návštěvníky připravili bohatý doprovodný program, jak upřesňuje mluvčí Hip Hop Kempu Vojtěch Koval:

„Už z loňských ročníků jsou lidi zvyklí na doprovodný program, jako jsou rajčatové bitvy, zápasy v čokoládě, běží tady streetball. Letos máme jednu úplnou specialitku, proběhne tady mezinárodní mistrovství ve freestyle motokrosu.“

Čtyřdenní hiphopový festival na letišti v Hradci Králové, který se řadí mezi padesátku nejlépe hodnocených na světě, potrvá do soboty.

Bohuslav Štěpánek, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme