V Huzové na Olomoucku volí místní obyvatelé v karavanu

Volit ve sklepě rodinného domu nebo v prádelně paneláku? Nakonec přistavili karavan. Řeč je o volební místnosti v místní části obce Huzová v Arnolticích na Olomoucku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Huzové na Olomoucku lidé volí v karavanu. | Foto: Blanka Mazalová

Obec tu kdysi měla školku. Tu prodala a od té doby tady kromě obytných domů nevlastní žádnou jinou nemovitost. Stovka místních proto volí v karavanu.

V karavanu, který je o něco větší než běžný rodinný karavan na dovolenou, má všechno na starost zapisovatelka Ivana Biedermannová.

„Musíme pověsit znak, postavit volební urnu, udělat si místo, kde budeme sedět jako čtyřčlenná volební komise, a postavit zástěnu,“ popsala.

Doplnila, že v prostoru za plentou voliči označí volební lístky a vloží je do úřední obálky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Blanky Mazalové o volbách v karavanu vna Radiožurnálu

„Karavan máme půjčený od filmových producentů,“ vysvětluje Ivana Biedermannová, proč jsou součástí karavanu kadeřnické potřeby a zrcadla.

O tom, zda volební komise použije i přenosnou urnu, zatím neví, protože si ji nikdo z občanů ještě před začátkem hlasování nevyžádal. V minulosti ji ale volební komise už několikrát využila.

Místní občané si karavan pochvalují, protože jinak by se museli dostavit do pět kilometrů vzdálené volební místnosti.

Blanka Mazalová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme