V Jáchymově se bude natáčet film o ruské básnířce Anně Barkové

V Jáchymově se bude natáčet film o ruské básnířce Anně Barkové, o které odborníci ve své době hovořili jako o novém Puškinovi. Autorka Marta Nováková na snímku s názvem 8 hlav šílenství pracuje od roku 2008. Ve filmu by si v komparsních rolích mohli zahrát i jáchymovští obyvatelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důl Svornost v Jáchymově | Foto: Petr Lněnička

„Film velmi osobitým způsobem se značnou mírou stylizace vypráví příběh o jedné z nejtalentovanějších ruských básnířek, která strávila většinu života v lágrech, gulagu či naprosté bídě a zapomnění,“ přiblížila děj Anna Plačková z jáchymovského infocentra.

Doplnila, že film je jakýmsi průřezem dvacátým stoletím a básnířka v něm vystupuje jako průvodce ruskou zemí i šílenou dobou.

Film, který byl podpořen grantem Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie, by se měl natáčet mimo jiné v prostředí jáchymovských lágrů, jimiž v 50. letech dvacátého století prošly desetitisíce politických vězňů.

Zahrát by si v něm mohli i jáchymovští obyvatelé – v budově městského úřadu se dnes koná casting do komparsních rolí. Natáčení je naplánováno na druhou polovinu února.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme