V Jakubovicích a Hostovlicích možná bude vodovod. Někteří obyvatelé o něj nestojí

Obyvatelům Hostovlic a Jakubovic u Vilémova vysychají studně. Městys se proto rozhodl postavit vodovod. Někteří obyvatelé ale nemají o kvalitnější vodu zájem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někteří obyvatelé Jakubovic o nový vodovod nestojí

Někteří obyvatelé Jakubovic o nový vodovod nestojí | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

„Máme dost vody. Máme studnu na dvoře a ještě jednu má syn. Teče nám to hadicí odtamtud až sem, takže máme vody dost,“ říká Ladislav Hajlich z Jakubovic. Dodává, že o nový vodovod by proto zájem neměl.

Vodovod by naopak uvítal Miroslav Tuček z Hostovlic. Jedním z kladů je podle něj pravidelnější kontrola vody. Svoji studnu ale také má.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Jakubovicích a Hostovlicích možná bude vodovod. Někteří obyvatelé o něj nestojí. Na místě natáčela Hana Mikulincová

„Zgenerálkoval jsem ji asi před dvěma roky. Tohle je asi nejstarší studna v Hostovlicích, je to i nevydatnější studna tady. Když jsem nechal udělat zkoušky, tak má akorát hodně manganu,“ dodává Tuček.

Jeho soused má také vlastní studnu. A přestože mu vysychá, o žádné změny nestojí.

„Voda je drahá záležitost. Všechno to tady rozryjou, bude to vadit každému. Udělá se kanál dva metry hluboký, všechny vjezdy se zničí,“ domnívá se.

V Hostovlicích bydlí také nezávislá místostarostka Vilémova Lenka Homolková. I přes některé negativní ohlasy podle ní většina z 90 obyvatel obou místních částí vodu chce.

„Zájem o tu vodu je. Byly udělané dva vrty a kvalita vody je výborná. V současné době se bude zpracovávat projekt na rozvod vody, a pak bude pokračovat další jednání,“ popisuje Homolková.

Na řadu přijdou setkání s majiteli pozemků, přes které by voda do vsi vedla. Městys doufá, že se s nimi dohodne.

Někteří obyvatelé Jakubovic o nový vodovod nestojí | Foto: Hana Mikulincová

Hana Mikulincová, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme