V Jeseníkách platí třetí stupeň lavinového nebezpečí

Horská služba Jeseníky varuje před pádem lavin. Dnes vyhlásila třetí lavinový stupeň. Sesuv sněhu hrozí ve všech lavinových katastrech. Pokud se ale lidé vyhnou volnému terénu, budou v bezpečí. Všechny rizikové oblasti leží totiž mimo turistické trasy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba

Horská služba | Foto: Horská služba ČR

Za posledních 48 hodin napadlo v Jeseníkách kolem půl metru sněhu. Vlivem silného větru se místy vytvořily až do dvou metrové závěje.

Záchranáři se dnes vypravili do Velké Kotliny, aby sněhovou masu změřili. Sonda jim ukázala 215 centimetrů. Návštěvníky hor proto upozorňují na riziko pohybu ve volném terénu.

Vrstva je nestabilní, propadá se a lidé by se v ní bořili až po prsa. Rychle by se vyčerpali a únava spolu s extrémně nízkou teplotou by jim pak mohly způsobit závažné zdravotní potíže.

Martin Hromádka, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme