V Jezernici na Přerovsku se nevolí. Místní nesestavili ani jednu kandidátku

v Jezernici na Přerovsku se dnes do zastupitelstva nevolí. O správu obce tam nikdo nemá zájem a nevznikla tam ani jedna kandidátka. Vesnice si přitom před deseti lety prosadila odtržení od Lipníka nad Bečvou, aby si sama mohla rozhodovat o svém rozvoji.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby 2010

Volby 2010 | Foto: Český rozhlas

Už při vjezdu do Jezernice je na první pohled patrné, že se v obci hodně změnilo. Jsou tu opravené komunikace, pořídila se plynofikace, miliony korun padly na opravu kulturního domu, novou zeleň a další investice. „Udělalo se hodně práce. Udělaly se nové cesty, chodníky a hřiště se opravilo. Udělalo se hodně práce,“ chválí působení dosavadního starosty jeden z místních.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž připravila regionální zpravodajka Českého rozhlasu Jana Zemková.

„Starosta, i když je rozladěný, toho udělal hodně. Ještě je ale ve funkci a měl to trochu zajistit, postarat se, aby to proběhlo, jak má. Tak to vždycky starosta dělával,“ myslí si další obyvatel Jezernice. „Nás to všechny mrzí, byl fakt dobrý. Těch posledních deset let s ním bylo dobrých,“ vzpomíná další.

Od osamostatnění Jezernice stál v čele obce Dušan Pořízka - starosta, který se letos rozhodl, že už kandidovat nebude. „Po těch téměř jedenácti letech se cítím strašně vyčerpán, unaven a už cítím, že potřebuji změnu,“ vysvětlil.

Správu obecního úřadu dnes převezme úředník pověřený ministerstvem vnitra. Obec bude řídit až do nových voleb v náhradním termínu, do doby, než si v obci zvolí nové zastupitele a starostu.

„Jeho role spočívá v tom, že by měl pouze zabezpečovat nejzákladnější chod obce. To znamená, úhrady veškerých nákladů spojených s energie, s odvozem odpadu, s řízením příspěvkových organizací a tak dále. Pokud tento výpadek nebude trvat delší období, ale bude skutečně jen tři čtyři měsíce, jak se prozatím avizovalo, do dalších mimořádných voleb, tak si myslím, že to ani zásadně neovlivní chod a rozvoj obce,“ myslí si bývalý starosta.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme