V Jihlavě vozí MHD lidi zadarmo, město se připojilo k Evropskému týdnu mobility

Jihlavské autobusy a trolejbusy dnes vozí cestující zadarmo. Krajské město se touto akcí přidává k Evropskému týdnu mobility. Lidé si tak po celý dnešní den nemusí kupovat lístky ani přikládat svoji kartu ke snímači ve vozech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trolejbus na zastávce MHD v Chomutově | Foto: Tomáš Šácha

„Jihlava si od toho slibuje, že by třeba mohl nastoupit někdo, koho by zaujala cesta městskou hromadnou dopravou, může zjistit, že je to pro něj pohodlné, ušetří peníze. Možná to někdo přehodnotí a přestane jezdit autem kvůli životnímu prostředí. To je naším cílem,“ vysvětluje mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Loni sklidila akce velký úspěch. Přicházely pouze připomínky od majitelů předplacených průkazek. A tak se letos podle organizátorky Lenky Marečkové objeví novinka.

„Propagace bude probíhat i ve spolupráci s dopravním podnikem. Vozy budou označené plakátkem a na čipovacích zařízeních by měla být samolepka, aby si toho lidé všimli. Doufejme, že to trochu pomůže, označíme i vybrané zastávky,“ přibližuje Marečková.

Olga Štrejbarová, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme