V jihočeských lázních je až o dvě třetiny méně pacientů

V třeboňských lázních se výrazně snížil počet pacientů, kterým pobyt hradí pojišťovny. V Bertiných lázních poklesl počet na jednu třetinu oproti srovnatelnému období minulých let. Podobná je i situace v ostatních českých lázních. Malé lázně se bojí o přežití.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bertiny lázně v Třeboni

Bertiny lázně v Třeboni | Foto: Lucie Suchánková Hochmanová

„Jsem šťastný, ve vaně se slatinou vždycky, protože to velice pomáhá,“ říká Rudolf Drmola, pacient třeboňských lázní.

Jestli budou lázně dělat šťastnými pacienty i v tomto roce, není tak jisté. Pojišťovny šetří, nový indikační seznam radikálně omezuje lázeňskou léčbu hrazenou pojišťovnou a lázně v lednu zejí prázdnotou.

Přehrát

00:00 / 00:00

O další osud lázní v Třeboni se zajímala Mária Pfeiferová

„Kdyby došlo k situaci, že pojišťovny nezlepší indikační předpisy, což asi nezlepší, tak to vidím pesimisticky. To potom bude směřovat ke snižování počtu pracovníků, což bychom neradi,“ vyjadřuje svoje obavy vedoucí balneoprovozu Jan Makovička.

Náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek ale tvrdí, že nejde o velké změny. „Podle mě je redukce skutečně v té podobě, v jaké je nastavena, velice mírná.“

V třeboňských lázních si pravděpodobně poradí. Zaměří se více na samopláteckou klientelu, využijí potenciál historické Třeboně. Osud malých lázní je ale velmi nejistý.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme