V jihočeských obcích začal masopust. Symbolizují ho průvody s maskami

První masopustní průvody prošly jihočeskými městy i obcemi. Začalo tak období veselí, které skončí Popeleční středou. Masopust dnes oslavili například v Lomnici nad Lužnicí, Třeboni nebo Příbrazi na Jindřichohradecku. Chybět nesměly tradiční masky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veselý kopec - Masopust 2011 | Foto: Lukáš Peška

„Máme tady Asterixe a Obelixe, máme tady skupinu ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce, která bude kontrolovat kvalitu alkoholu, pak tady máme amnestované vězně, matku představenou. V masopustu se mnohdy kopírují události, které se udály v loňském roce. Masek je dost a jsou rozmanité,“ říká Markéta Blažková z Příbrazi a dodává:

„Máme tady taky děti, medvídky, berušky a podobně. Děti tady ale necháváme dvě hodiny a pak je posíláme domů. I z důvodů estetických, nemusejí vidět všechno.“

Masopust oslaví i další jihočeská města. Například v neděli se masopustní průvod projde po 14. hodině Dačicemi, další víkend pak bude masopustnímu veselí patřit třeba v Nových Hradech nebo Sumrakově u Studené.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme