V Jihomoravském kraji jsou voliči ukázněnější v malých sídlech

Před čtyřmi lety přišlo v Jihomoravském kraji ke komunálním volbám téměř 50 procent oprávněných voličů. Letos je to podle nejnovějších informací Jihomoravského krajského prozatím 41 procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální volby a volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Naopak k senátním volbám dorazilo necelých 36 procent voličů. To je o něco málo více než minule. Jak upozornil reportér Vladan Dokoupil, na jihu Moravy jsou voliči mnohem ukázněnější v malých sídlech.

„Například v Brně je účast v malých čtvrtích až dvojnásobná účast oproti velkým městským částem,“ přiblížil.

VOLBY SLEDUJEME ONLINE.

Dodal, že třeba v centru Brna lidé vybírají ze 17 kandidátek a účast je v některých okrscích jen mezi 20 až 30 procenty. V nevelkých Morkůvkách na Hustopečsku, kde mají jedinou kandidátku a je tedy vlastně rozhodnuto, přitom přišlo 35 a čekají až 40 procent voličů. „Dříve s více kandidátkami tam k urnám chodilo až 70 procent voličů,“ doplnil.

V Jihomoravském kraji se tentokrát v několika obcích vůbec nevolí, jinde lidé volí jen senátory. Voliči nejdou ke komunálním volbám třeba v Horních Kounicích na Znojemsku a v Brumově na Tišnovsku.

„Jednoduše se tam nepodařilo postavit včas žádnou kandidátku. V Brumově mají aspoň senátní volby, takže o tak úplně nepřijdou,“ dodal Vladan Dokoupil.

Vladan Dokoupil, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme