V Jihomoravském kraji jsou voliči ukázněnější v malých sídlech

Před čtyřmi lety přišlo v Jihomoravském kraji ke komunálním volbám téměř 50 procent oprávněných voličů. Letos je to podle nejnovějších informací Jihomoravského krajského prozatím 41 procent.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální volby a volby do Senátu

Komunální volby a volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Naopak k senátním volbám dorazilo necelých 36 procent voličů. To je o něco málo více než minule. Jak upozornil reportér Vladan Dokoupil, na jihu Moravy jsou voliči mnohem ukázněnější v malých sídlech.

„Například v Brně je účast v malých čtvrtích až dvojnásobná účast oproti velkým městským částem,“ přiblížil.

VOLBY SLEDUJEME ONLINE.

Dodal, že třeba v centru Brna lidé vybírají ze 17 kandidátek a účast je v některých okrscích jen mezi 20 až 30 procenty. V nevelkých Morkůvkách na Hustopečsku, kde mají jedinou kandidátku a je tedy vlastně rozhodnuto, přitom přišlo 35 a čekají až 40 procent voličů. „Dříve s více kandidátkami tam k urnám chodilo až 70 procent voličů,“ doplnil.

V Jihomoravském kraji se tentokrát v několika obcích vůbec nevolí, jinde lidé volí jen senátory. Voliči nejdou ke komunálním volbám třeba v Horních Kounicích na Znojemsku a v Brumově na Tišnovsku.

„Jednoduše se tam nepodařilo postavit včas žádnou kandidátku. V Brumově mají aspoň senátní volby, takže o tak úplně nepřijdou,“ dodal Vladan Dokoupil.

Vladan Dokoupil, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme