V jižních Čechách se během Noci vědců otevřou hvězdárny i univerzity

Nejen v České republice, ale po celé Evropě bude noc z pátku na sobotu patřit vědcům. S českými vědci i jejich obory se zájemci budou moci setkat na desítkách míst v celé republice. Pozadu nebudou ani jižní Čechy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hvězdy na noční obloze | Foto: Public Domain Pictures, George Hodan

K evropskému projektu Noc vědců, který má za úkol popularizovat vědu a techniku, se v jižních Čechách připojí například Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity, informační centra vodních elektráren Lipno a Orlík a také tři hvězdárny - v Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci a Soběslavi.

Hvězdárna v Jindřichově Hradci připravila na Noc vědců pozorování oblohy, které nebude rušit Měsíc. K vidění budou mlhoviny, hvězdokupy, galaxie a dvojhvězdy ještě částečně letní, ale hlavně podzimní a později v noci i zimní oblohy. Věnovat se tu budou také světelnému znečistění, které pozorování hvězd brání.

Zvířátka na Zemi i na nebi jsou tématem hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích. Pro děti tu bude připravené promítání krátkých filmů i zvířecí hra v zahradě hvězdárny. I tady půjde za jasného počasí pozorovat noční oblohu.

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity zase cílí na mladé. V Café Klubu Slavie připravuje večírek s elektronickou hudbou, tentokrát převážně ve svižnějším tempu.

Většina institucí na jihu Čech, které se k evropské Noci vědců připojily, se veřejnosti otevře v 19 hodin.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme