V Kardašově Řečici vzpomenou na Boleslava Jablonského. Hlavní oslavy se uskuteční v létě

V Kardašově Řečici dnes odpoledne zahájí Rok Boleslava Jablonského. Vzpomínat tak budou na jednoho z nejvýznamnějších rodáků města, českého obrozeneckého básníka, kněze a buditele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice v Kardašově Řečici | Foto: město Kardašova Řečice

Rok Boleslava Jablonského bude v Kardašově Řečici symbolicky zahájen u jeho rodného domu dnes ve 14 hodin.

„Vzhledem k zimnímu počasí to nebude dlouhý program, nicméně to bude oficiální zahájení Roku Jablonského," vysvětluje jedna z iniciátorek oslav 200 let od narození Boleslava Jablonského, vlastním jménem Karla Tupého, Zdenka Maršíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Kardašově Řečici natáčela reportérka Lucie Hochmanová

V květnu se obyvatelé Kardašovy Řečice společně vydají na pražský Vyšehrad k hrobu Boleslava Jablonského. Hlavní oslavy roku slavného rodáka se v Kardašově Řečici uskuteční v létě. Vzpomínka na Jablonského je naplánována přesně na víkend 10. a 11. srpna.

„Začne sobotním večerem, kdy se v kulturním době odehraje literární pásmo o Jablonském. Druhý den teprve začne hlavní slavnost," uvádí Maršíková s tím, že nedělní oslavy budou zahájeny pravděpodobně mší.

Město Kardašova Řecice se v rámci výročí 200. narození významného rodáka z města také rozhodlo zafinancovat vydání dvou životopisných a vzpomínkových knih o Boleslavu Jablonském – Těžko jest slavíku a Zaneste city mé ke Kardašově Řečici.

Lucie Hochmanová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme