V Karlovarském kraji je předvolebním tématem i cena dálniční známky pro R6

1500 korun. To je částka, o kterou se vede předvolební boj v Karlovarském kraji. Patnáct set totiž stojí dálniční známka, kterou musejí platit řidiči i na R6 a kdo může, tak se této nové čtyřproudé rychlostní silnici vyhýbá. Tím pádem ale trápí lidi v okolních obcích, kde se zvýšila doprava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

R6 silnice Karlovarský kraj | Zdroj: ČTK

Není to sice žádný dramatický nárůst a jinde by byli jen za pár stovek aut navíc ještě rádi, ale na Karlovarsku se kvůli tomu píšou petice, starostové vyjednávají s policií, a krajští zastupitelé dokonce navrhují zákon, kterým chtějí poplatek výrazně snížit.

„Nemělo smysl kupovat dálniční známku v polovině roku, kdy to otevřeli,“ vysvětlil důchodce Milan Kirchner, proč si známku neopatřil. „Možná o tom budu uvažovat po Novém roce. Jestli ta petice něco pomůže …“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o dálničních známkách pro R6 na Karlovarsku připravil Ľubomír Smatana

Milan Kirchner bydlí v Loučkách a má na mysli petici proti zpoplatnění silnice. U jejího zrodu stál starosta Nového Sedla Martin Loukota z TOP 09. Ten R6 šestku s oblibou označuje za silnici odnikud nikam:

„Musím podotknout, že se k nám přidala všechna města kolem R6, takže myslím, že to padlo na úrodnou půdu. V případě, že pak voliči budou hodnotit plnění předvolebních slibů, nechť si pak každý udělá obrázek sám.“

Z R6 se stalo politikum velmi rychle a dnes proti dálniční známce vystupuje i současný hejtman Josef Novotný z ČSSD a to přímo na předvolebních billboardech.

Jeho stranický kolega a náměstek pro dopravu Petr Navrátil vypočítává důvody:

„Zavedlo se to v dubnu za poplatek za celý rok. To už bylo velice nepříjemné pro obyvatele. Silnice se zprovoznila ve stavu, který nebyl bez chyb. Dnes jsou zrovna zavřeny tři úseky mezi Karlovými Vary a Chebem a opravují se, protože tam jsou problémy se zárukou.“

Obyvatele Karlovarského kraje trápí přítomnost Rusů i chátrající Kyselka

Číst článek

1500 korun za dálniční známku je tady pro mnoho lidí hodně peněz, ovšem stejně tak jim vadí způsob, jakým stát zpoplatnění zavedl. Kupříkladu řemeslník Marek známku má, ale jen na služebním autě. Pro svoje vlastní si natruc nekoupil:

„Na co jim to cpát do chřtánu? Vždyť je to 10 kilometrů.“

Mladého řemeslníka může potěšit, že všichni regionální politici teď stojí na jeho straně a žádají R6 zadarmo nebo alespoň slevu. Nikdo za nic nemůže a zdá se, že jejich společným nepřítelem je stát.

Dnešní předvolební Speciál Martina Veselovského vysílaný Radiožurnálem začíná krátce po 17. hodině, a to v karlovarském kině Drahomíra. Videopřenos můžete sledovat na webu zprávy.rozhlas.cz.

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Ľubomír Smatana, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme