V Karlových Varech bude pokračovat diskuse o ceně za historické golfové hřiště

V Karlových Varech dnes bude pokračovat spor o historické golfové hřiště. Kvůli výši prodejní ceny sportovního areálu se sejdou právníci města se zástupci společnosti, která v současné době golfový areál vlastní. Cílem schůzky je vyřešit kauzu mimosoudní dohodou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golf | Foto: Creative Commons, Lilrizz

Město Karlovy Vary prodalo hřiště firmě Golf Resort v roce 2004. Podle současného vedení radnice byla prodejní cena neúměrně nízká, zástupci lázeňského města žádají po firmě doplatek.

Než ale kauzu doženou k soudu, chtějí se pokusit se společností Golf Resort domluvit. Debaty obou protistran dnes odstartují právníci.

„V momentě, kdy se mimosoudně nedohodneme, vyplývají z toho nějaké soudní spory s nějakými riziky pro obě strany. To všechno v odůvodnění a argumentaci mimosoudního narovnání musí být uvedeno a my musíme mít záruku od obou právních zastoupení, že ten proces bude opravdu nenapadnutelný,“ vysvětluje primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

Město požaduje doplatit za prodané golfové hřiště kolem 40 milionů korun. Zástupci vlastníka s touto výší nesouhlasí. Dnes ovšem právníci o ceně licitovat nebudou, společnými silami se pokusí připravit půdu pro mimosoudní vyrovnání. I to ale musí být v pořádku, aby ho v budoucnosti nemohl nikdo právně napadnout.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme