V Karviné nasadili fotopasti. Speciální kamery usvědčily i zloděje kovů

Nejméně dvacet případů už mají na kontě karvinské fotopasti. Speciální kamery už měsíc snímají místa, kde lidé nelegálně vyhazují odpadky. Usvědčily už i zloděje kovů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Detail jedné z fotopastí, které používá MP Břeclav | Foto: Vlasta Gajdošíková | Zdroj: Český rozhlas

„Přijde to online po linkách, my tu fotografii vyhodnotíme a posíláme hlídku na místo,“ vysvětluje operační důstojník karvinské městské policie.

Původní záměr karvinských byl jasný- potrestat ty, kteří si z města dělají smetiště. Jenže tajně umístěné kamery už několikrát natočily i jiné hříšníky.

„Sběrači odpadových surovin někde seženou kabely a potřebují je nějakým způsobem zbavit izolace. Na odlehlém místě uloží kabely, polijí je hořlavinou, zapálí a odstraní tak izolaci. Vzniká přitom další odpad, nemluvě o znečištění ovzduší,“ popsal Václav Ožana z městské policie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Andrea Čánová

Radnice zaplatila za fotopasti 140 tisíc korun. „Jednoznačně to byla výborná investice, protože náklady na kamery jsou minimální. Zaplatili jsme ještě výstražné tabule při vjezdech do města,“ říká Šárka Swiderová z magistrátu.

Místa fotopastí se podle ní budou měnit. Efekt je prý jednoznačně pozitivní. „Máme spoustu hříšníků ve správním řízení, kteří dostanou pokutu za nedovolené ukládání odpadu“ dodává Šárka Swiderová.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme