V Karviné začali pomáhat s úklidem po povodni první vojáci

Do odklízení následků povodní v Karviné se dnes zapojila první stovka vojáků z Přáslavic, o které v pátek požádal karvinský primátor. Pomocí těžké techniky začnou s čištěním největšího mostu přes Olši, který byl kvůli trhlině při povodních uzavřen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karviná v sobotu ráno | Foto: Karviná

Asi dvě třetiny vojáků byly nasazeny na toku řeky Olše. Procházejí po břehu řeky proti proudu a odstraňují nanesené větve, stromy a předměty zachycené na pilířích mostů a na březích. Zbývající vojáci odstraňují překážky v Petrovicích u Karviné.

„Laguna vody z levého břehu Olše v karvinském Darkově, kde bylo až metr a půl vody, je pryč. Zůstaly už jen větší kaluže,“ popsala ráno situaci mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Do areálu karvinských technických služeb dnes dorazily také dva kamiony materiální pomoci z Olomouce. Zásilka obsahuje především úklidové a ochranné prostředky, savo.

V kraji ale nadále přibývají sesuvy podmáčených svahů. Během pátečního večera a noci se jejich počet přiblížil třicítce. V pátek dopoledne jich bylo kolem 20, ve čtvrtek o polovinu méně. Nejvíce se půda sesouvá na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.

František Tichý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme