V kauze metanolu na severní Moravě navrhuje žalobce tresty 6 až 10 let vězení

U Krajského soudu ve Zlíně dnes zazněly závěrečné řeči v kauze otrav metanolem na severní Moravě. Šestici mužů navrhl státní zástupce tresty od šesti do deseti let. Obhájci chtějí pro své klienty zproštění nebo mírnější kvalifikaci trestného činu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle obžaloby mají obžalovaní na svědomí pět lidských životů. Poškození požadují odškodné v řádu milionů korun.

Dvacet obětí nebo jejich příbuzných zastupuje Judita Pelechová. Podle ní případ tragicky zasáhl do životů poškozených:

„Zejména do osobnostních práv tím usmrcením blízkých. Kdy u těch nezletilců, matek a otců, kteří třeba už ani nemají předpoklad toho, že budou mít děti, je to dost zásadní,“ vysvětlila.

Většina obžalovaných distributorů se hájí tím, že o jedu v prodávaném alkoholu nevěděli. „Že stále odebíral alkohol z jedné a téže likérky po řadu let. Jednalo se podle jeho vědomostí o oficiální zdroj alkoholu,“ uvedl obhájce jednoho z prodejců Martin Struminský.

Státní zástupce Jiří Zemek upozornil, že se od obžalovaných nedočkal lítosti, omluvy ani přiznání. „A navíc to jejich jednání je opravdu velmi závažné, tak jsem navrhl tresty v takové výši, ve které jsem je navrhl,“ dodal. Rozsudky by měly padnout v polovině příštího týdne.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme