V Kladně je zavřená hlavní pošta a pokladny na nádraží. Příčiny výpadku proudu se stále zjišťují

Energetici stále nevědí, co způsobilo požár v rozvodně elektrické energie v Kladně Dříni. Ten včera na několik hodin odřízl od proudu na 60 tisíc lidí. První výsledky vyšetřování by měly být jasné ještě během dneška. V Kladně kvůli výpadku proudu nefunguje hlavní pošta a pokladny na hlavním nádraží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kladno - radnice na náměstí Starosty Pavla | Foto: Jana Káninská

Vyhoření části rozvodny bylo zřejmě způsobeno podle mluvčího společnosti ČEZ Jana Beneše technickou závadou. Jednalo se o rozsáhlejší poruchu, která zapříčinila přerušení dodávek elektřiny ve více než polovině města.

„Naši energetici intenzivně pracovali na odstranění poruchy. K obnovení dodávek elektřiny došlo na většině území kolem deváté hodiny večer. Naši pracovníci v současnosti analyzují přesné příčiny proč k poruše došlo. Odhadujeme, že výsledky budeme mít za několik hodin,“ potvrzuje Beneš.

Kvůli výpadku proudu nefungují počítače a pokladny na hlavním nádraží v Kladně. Cestující se ale bez problémů odbavují ve vlacích. Podle mluvčího drah Radka Joklíka není jasné, kdy se závadu podaří opravit.

V souvislosti s výpadkem proudu je dnes zavřená i hlavní pošta, protože nefunguje elektronika. Před poštou postávají lidé a čekají, kdy se pošta otevře. Lidé si stěžují, že nemají žádné informace o tom, kdy pošta otevře. Na dveřích jen visí oznámení, že je pošta z technických důvodů uzavřena na dobu neurčitou.

Zatím největší škody, až ve statisících korun, hlásí pekárenská firma Kompek. Ostatní průmyslové zóny jsou naštěstí napojené na jiný zdroj proudu.

Jana Káninská, Michaela Vydrová, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme