V Kladně zasahují hasiči u výbuchu plynu. Jeden člověk je zraněný, po dalším pátrají

Pravděpodobně výbuch plynu zcela zdemoloval dům v kladenské části Kročehlavy. Zraněn byl minimálně jeden člověk. Na místě zasahují hasiči a kynologové, pátrají po další osobě, která by mohla být v troskách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch plynu zcela zdemoloval dům v kladenské části Kročehlavy | Foto: Pavel Šuba

Výbuch nastal před polednem. „Je předpoklad, že se na místě výbuchu v sutinách nachází ještě jedna osoba. V současné chvíli se naši příslušníci snaží osobu najít a ze sutin ji vyprostit,“ řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Na místo odpoledne přijel i speciální bagr. „Postupujeme sacím bagrem, ručně vyklízíme sutiny a pořád to děláme nejšetrněji vzhledem k pohřešované osobě,“ řekla Kereková.

Místo události je uzavřeno páskami a hlídají ho policisté. Prohledávání trosek bude podle Kerekové pokračovat nepřetržitě i během noci. Na místě je i speciální tým hasičů. Zatím se jim podařilo vysvobodit psa majitelů domu. Toho si převzala sousedka.

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové byl zraněný po nezbytném ošetření na místě a připojení na umělou plicní ventilaci převezen do pražské střešovické nemocnice.

Případ je vyšetřován jako obecné ohrožení z nedbalosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme