V Kojetíně vymění teplovody na největším sídlišti Sever

Osm milionů korun investuje kojetínská radnice do výměny potrubí, kterým rozvádí teplo do panelových domů v lokalitě Sever. Zastaralé teplovody, které v zimě často praskaly a způsobovaly havárie, nahradí nové. Lišit se budou použitým materiálem i průměrem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodaři dnes opravovali prasklé potrubí také na největším sídlišti v Jihlavě - na Březinkách. | Foto: Lucie Maxová

Investice podle starosty Jiřího Šírka přinese obyvatelům domů větší komfort a sníží náklady na dodávku tepla. Zemní práce začnou po skončení letošní tepelné sezony.

„Práce musí probíhat v době, kdy se netopí. Určitě to omezí. Jednak bude část komunikací na sídlišti Sever rozkopaná, na druhé straně to bude velká výhoda, protože jsme řešili každoročně několik poruch, havárie, čili úniky teplé vody, které nakonec odběratel nějakým způsobem zaplatil,“ říká starosta.

„Jednak je to neekonomické, protože se vymění rozvody, které mají úplně jiný průměr, nejsou tam úniky. Ekonomika bude pro konečného spotřebitele vidět,“ dodal.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme