V Kolíně by se příští rok mohlo dokončit nové autobusové nádraží, poslední překážky padly

Příští rok by se Kolín mohl dočkat nového autobusového nádraží. Padla totiž poslední překážka, která komplikovala přípravu projektu. Cestujícím by se mohlo jednodušeji přestupovat z vlaku na autobus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolínské autobusové nádraží | Foto: Michal Trnka

Radnice se dohodla se společností ČEZ na přeložce kabelu vysokého napětí. Ten chyběl v plánech inženýrských sítí, proto s ním původně nikdo nepočítal.

Město už také od Českých drah vykoupilo potřebné pozemky.

Přes zimu by úředníci v Kolíně měli připravit veškeré podklady pro zahájení prací. Pokud nově zvolení zastupitelé najdou v rozpočtu potřebné peníze, mohli by řemeslníci kopnout do země na jaře.

Nové autobusové nádraží se stane dopravním terminálem, který bude na rozdíl od současné plochy pro autobusy blíž k vlakovému nádraží. Cestující by se pak měli suchou nohou dostat z autobusu až do odbavovací haly Českých drah.

Současné autobusové nádraží neodpovídá moderním trendům cestování. Cestujícím chybí lavičky nebo krytá stání. Místa, kde zastavují autobusy, nejsou zastřešená. A právě tyto problémy má nový terminál vyřešit.

Plocha stávajícího autobusového nádraží by měla podle představ radnice projít jakousi parkovou úpravou. Část má sloužit jako parkoviště pro zájezdní autobusy.

Stávající autobusové nádraží v Kolíně | Foto: Michal Trnka

Michal Trnka, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme