V Kolíně se rozhořel spor o městské byty

Válka o městské byty. I tak někteří mluví o kauze, která v těchto dnech hýbe Kolínem. Přes sto lidí totiž našlo v obálce výpověď právě z městského bytu. Jedná se o nájemníky, kteří jsou majiteli jiné nemovitosti či její části. Mnohým tak radnice připravila bezesné noci. Příkladem mohou být lidé, kteří vlastní rekreační chatu, která ale není obyvatelná celoročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bydlení. (Ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Otázky typu, jak to dál bude s bydlením, si klade i rodina z kolínského sídliště. Jméno nechce zveřejňovat, ale se svou situací se hlava rodiny svěřila. „Manželka je spolumajitel baráku o velikosti 3+1, který zdědila po zemřelém tátovi. V druhé půlce žije tchýně,“ vysvětluje.

I této rodiny se týká výpověď z městského bytu. Samozřejmě se s ní nájemníci nesmířili, a proto zašli za městským právníkem. To ale nepomohlo. „Podali jsme to k soudu a čekáme, jak to teď dopadne,“ dodává nájemník městského bytu.

Vedení radnice ubezpečuje, že tato akce rozhodně není namířena proti běžným nájemníkům, kterých je většina a kteří své městské bydlení obhájí. „Jestliže nájemník prokáže, že jím vlastněná nemovitost je neuživatelná k trvalému bydlení, poté město stahuje výpověď,“ vysvětluje starosta Kolína Jiří Buřič.

Už teď je ale jasné, že některé sporné případy vyřeší až soud. Žalobu na město se někteří nájemníci chystají podat právě dnes.

Michal Trnka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme