V Kolíně začíná veletrh škol a učebních oborů

Žáci devátých tříd mají nejvyšší čas přemýšlet o volbě dalšího vzdělání. S volbou jim mohou pomoci takzvané veletrhy škol a učebních oborů. Jeden z těch větších právě dnes začíná ve středočeském Kolíně.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školní učebna

Školní učebna | Foto: Tomáš Adamec

Přes sedmdesát středních škol, gymnázií a učilišť se dnes a zítra bude ucházet o přízeň především mladých návštěvníků tradiční přehlídky škol. Kolínská přehlídka si alespoň podle organizátorů přivlastňuje díky vysokému počtu vystavovatelů hned druhou příčku mezi akcemi svého druhu, a to po pražské Schole Pragensis.

Pod střechou kolínského kulturního domu najdou žáci devátých tříd stánky jednotlivých škol a právě ucelená nabídka může dětem pomoc s výběrem dalšího vzdělání a potažmo i možná i budoucího povolání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kolínský veletrh škol a učebních oborů přiblížil v Ranním Radiožurnálu redaktor Michal Trnka.

Někteří vystavovatelé chtějí nabídnout víc než jen pouhé informace a nabízí proto i praktické ukázky. „Za zmínku stojí například mistři kulinářství a gastronomie, nábytkářská učiliště nebo kadeřnice,“ dodává Denisa Bílá z organizačního týmu.

Kolínskou přehlídku škol bude tamní kulturní dům hostit dnes a zítra, v obou případech od deseti do sedmnácti hodin.

Michal Trnka, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme