V Kolíně začíná veletrh škol a učebních oborů

Žáci devátých tříd mají nejvyšší čas přemýšlet o volbě dalšího vzdělání. S volbou jim mohou pomoci takzvané veletrhy škol a učebních oborů. Jeden z těch větších právě dnes začíná ve středočeském Kolíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školní učebna | Foto: Tomáš Adamec

Přes sedmdesát středních škol, gymnázií a učilišť se dnes a zítra bude ucházet o přízeň především mladých návštěvníků tradiční přehlídky škol. Kolínská přehlídka si alespoň podle organizátorů přivlastňuje díky vysokému počtu vystavovatelů hned druhou příčku mezi akcemi svého druhu, a to po pražské Schole Pragensis.

Pod střechou kolínského kulturního domu najdou žáci devátých tříd stánky jednotlivých škol a právě ucelená nabídka může dětem pomoc s výběrem dalšího vzdělání a potažmo i možná i budoucího povolání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kolínský veletrh škol a učebních oborů přiblížil v Ranním Radiožurnálu redaktor Michal Trnka.

Někteří vystavovatelé chtějí nabídnout víc než jen pouhé informace a nabízí proto i praktické ukázky. „Za zmínku stojí například mistři kulinářství a gastronomie, nábytkářská učiliště nebo kadeřnice,“ dodává Denisa Bílá z organizačního týmu.

Kolínskou přehlídku škol bude tamní kulturní dům hostit dnes a zítra, v obou případech od deseti do sedmnácti hodin.

Michal Trnka, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme