V kolínské průmyslové zóně vznikne až 150 nových pracovních míst

Ve středních Čechách evidují úřady práce nejvyšší nezaměstnanost na Kutnohorsku a Kolínsku. I proto se kolínská radnice snaží do města přilákat podnikatele, kteří díky svým aktivitám dokážou vytvořit nová pracovní místa. Město pro tyto účely nabízí volné pozemky v tamní velké průmyslové zóně, kterých teď nově využil soukromý investor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Továrna

Továrna | Foto: Fotobanka stock.xchng

Firma Ingersoll Rand, která patří k výrobcům chladicích systémů a klimatizací, se chystá své výrobní kapacity přesunout z místa kousek od kolínského autobusového nádraží do průmyslové zóny Kolín-Ovčáry, kde začne stavba nového závodu. Společnost je připravena v této lokalitě vytvořit až 150 nových pracovních míst.

Kolínská radnice potřebuje co nejdříve průmyslovou zónu obsadit. Město se zadlužilo před lety právě v souvislosti s jejím vybudováním a hlavně výstavbou bytů pro zaměstnance automobilky TPCA. Aktuálně se dlužná částka pohybuje někde kolem 770 milionů korun.

Město peníze postupně splácí, aby ale zbyly nějaké peníze na investiční akce, bez kterých se žádné město neobejde, je co nejrychlejší prodej pozemků v průmyslové zóně pro Kolín skutečně žádoucí.

Radnice už jedná s některými dalšími podnikateli, kteří projevili zájem rozvinout některé ze svých aktivit právě v Kolíně. Zatím ale není nic definitivní. Město proto žádné podrobnosti zveřejňovat v tuto chvíli nechce a ani nemůže.

Michal Trnka, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme