V Královéhradeckém kraji platí nový jízdní řád vlaků. Lidé se musí připravit na změny

Od neděle začal platit v Královéhradeckém kraji nový jízdní řád vlaků. Přináší několik změn - někde spojů bude jezdit více, jinde méně. Cestující ale také musí počítat s několika výlukami. Naopak se dočkají moderních elektrických a dobře vybavených vozů nazvaných Panter.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Cestující se musí připravit na omezení například v Týništi nad Orlicí, kde v následujícím roce začne dlouho očekávaná přestavba stanice a opravy tratě směrem do Častolovic a Rychnova nad Kněžnou.

Co se týká redukcí, vlaky ujedou v kraji příští rok méně kilometrů, ve srovnání s letoškem o 1,8 procenta. Kraj s Českými drahami sníží počet najetých kilometrů o 95 tisíc. Projeví se to například na vytížené trati mezi Hradcem Králové a Pardubicemi dopoledne a večer.

Mezi Pardubicemi a Trutnovem přestaly jezdit přímé spoje, a lidé tak v Hradci musí přestupovat. Menší změny se dočkal osobní vlak na trati Doudleby nad Orlicí - Rokytnice, který jede místo ve 14:13 o 20 minut později. Změnil se také rozsah spojů na turisticky využívané trati do Adršpachu - z Teplic nad Metují a z Trutnova.

Nové soupravy RegioPanter

České dráhy naopak posílily spoje na trase mezi Broumovem, Náchodem a Starkočí, kudy jezdí denně do práce a do školy tisíce lidí. Spěšné vlaky tam jedou v hodinovém intervalu. Cesta z Hradce Králové do Hronova teď trvá hodinu a 6 minut, až do Broumova pak hodinu a 54 minut.

Spojení z Meziměstí do Chocně a opačně zůstává s přestupem v Náchodě, ale nově některé vlaky zastavují i v Čermné nad Orlicí.

Dráhy pak nasadily dvě nové soupravy RegioPanter 440 na trati mezi Pardubicemi a Jaroměří. Jsou to moderní elektrické vozy s dobrou výbavou, je tam například bezdrátové připojení na internet, klimatizace, pohodlná čalouněná sedadla nebo také bezbariérové vakuované toalety. Ve vozech jsou také například elektrické zásuvky.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme